JAK LEPIT PROUŽKY

Návod k nalepení proužků na ráfky

Tato sada proužků je určena na motocykl či automobil s rovnými hrany ráfků. Sada obsahuje šestnáct proužků + jeden náhradní . Na jednu stranu ráfku patří čtyři proužky. Sada je určena pro obě kola motocyklu (nalepení z obou stran) nebo na čtyři kola automobilu (nalepení z vnějších stran). Proužky jsou vyřezané v poloměru tak, aby jejich aplikace byla snadná, oproti rovným proužkům, které se aplikují s problémy. Proužky jsou vyrobeny z kvalitní fólie, která odolává povětrnostním vlivům, jejich životnost je 3-5 let . Teplota při lepení by měla být v rozmezí 10 až 25°C. Teplo zvyšuje přilnavost lepidla na lepící straně proužku. Při nízké teplotě lepící strana nereaguje na lepenou plochu.

Postup:

Důkladně očistěte a odmastěte stranu ráfku, kterou chcete nalepit. Proužky lepte jen za sucha, bez použití vody nebo vody s jarem . Odlepte jeden proužek z podkladového papíru a začněte postupně lepit od jednoho konce proužku k druhému. Přitlačujte a přejíždějte palcem. Další tři proužky lepte s 5-ti až 10-ti milimetrovým přesahem tak, aby navazovaly na sebe. Jestli je u posledního čtvrtého proužku velký přebytek, zastříhněte ho nůžkami. Takto nalepte všechny čtyři proužky na každou stranu ráfku. Po nalepení všech proužků nechte dvě hodiny zaschnout. Pomocí fénu nebo horkovzdušné pistole můžete zlehka nahřát. Proužky tak rychleji přilnou k ráfku.

Upozornění:

Nemyjte ráfky s nalepenými proužky vysokotlakým čističem (nebo-li vapkou), proužky by se mohly poškodit. Nelepte proužky na čerstvě nalakované ráfky, lak musí být dostatečně zaschnutý a vytvrdnutý, více informací u dodavatele laku.

 

 


Návod k nalepení přerušovaných proužků na ráfky.

Tato sada proužků je určena na motocykl či automobil s rovnými hranami ráfků. Sada obsahuje dvanáct proužků + dva náhradní. Na jednu stranu ráfku patří tři proužky, mezi kterými je určitá mezera. Před nalepením vyzkoušejte přiložit vystřižené tři proužky na jednu stranu ráfku, abyste zjistili jakou mezeru udělat mezi jednotlivými proužky. Sada je určena pro obě kola motocyklu (nalepení z obou stran) nebo na čtyři kola automobilu (nalepení z vnějších stran). Proužky jsou vyřezané v poloměru tak, aby jejich aplikace byla snadná, oproti rovným proužkům, které se aplikují s problémy. Proužky jsou vyrobeny z kvalitní fólie, která odolává povětrnostním vlivům. Jejich životnost je 3-5 let. Teplota při lepení by měla být v rozmezí 10 až 25°C. Teplo zvyšuje přilnavost lepidla na lepící straně proužku. Při nízké teplotě lepící strana nereaguje na lepenou plochu.

Postup:

Důkladně očistěte a odmastěte stranu ráfku, kterou chcete nalepit. Proužky lepte jen za sucha, bez použití vody nebo vody s jarem. Vystřihněte si všechny proužky a připravte jednu stranu ráfku, na kterou budete lepit. Vezměte jeden vystřižený proužek, odlepte z podkladového papíru pomocí přenosné fólie (všechny části proužku musejí být na přenosné fólii, nepůjde-li nějaká část proužku odlepit z podkladového papíru na přenosnou fólii, pomozte si vysouvacím nožíkem (nebo nehtem)) a začněte lepit. Odlepený proužek na přenosné fólii začněte postupně lepit z jednoho konce k druhému. Přitlačujte a přejíždějte prstem. Druhý a třetí proužek nalepte stejným způsobem tak ,aby jste měli stejné mezery mezi proužky. Takto nalepte všechny tři proužky na každou stranu ráfku. Po nalepení všech proužků nechte dvě hodiny zaschnout. Pomocí fénu nebo horkovzdušné pistole můžete zlehka nahřát. Proužky tak rychleji přilnou k ráfku.

Upozornění:

Nemyjte ráfky s nalepenými proužky vysokotlakým čističem (nebo-li vapkou), proužky by se mohly poškodit. Nelepte proužky na čerstvě nalakované ráfky, lak musí být dostatečně zaschnutý a vytvrdnutý, více informací u dodavatele laku.